Пенсійні фонди
Ваша можливість подбати про гідну старість, свою та близьких
Інвестиційні фонди
ІНВЕСТУЙТЕ РОЗУМНО, ЖИВІТЬ КРАЩЕ
Венчурні фонди
ІНВЕСТУЄМО В МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Понад 19% – золото, 26,5% – іноземні акції: що в портфелях НПФ принесло найбільше прибутків людям у 2023 році

Найбільше доходів майбутнім пенсіонерам у портфелях НПФ у 2023 році принесли акції іноземних емітентів. Про це повідомив Ярослав Савченко, директор Компанії з управління активами “Всесвіт”, коментуючи для видання Delo.ua результати роботи НПФ за 2023 рік.

«Портфелі акцій провідних іноземних компаній, які знаходяться в активах НПФ під нашим управлінням, продемонстрували в середньому зростання на +26,5%. А окремі позиції, як, наприклад, акції INTEL Corporation та Tesla, продемонстрували ріст у +100% за рік», – зазначив Ярослав Савченко.

Гарною інвестицією для НПФ у 2023 році були також банківські метали. Вартість банківського золота принесло зросла на 19,3% в активах НПФ за 2023 рік. До того ж, банківські метали є абсолютно ліквідним інвестиційним інструментом – його можна продати в будь-який момент, щоб виплатити пенсії людям. Це особливо важливо в кризових умовах.

Ярослав Савченко розповів, що існуючих в Україні інвестиційних інструментів навіть під час широкомасштабної війни достатньо для забезпечення надійної та широкої диверсифікації активів НПФ в умовах. Але реалії такі, що більшість фондів інвестують переважно в інструменти з фіксованою дохідністю – ОВДП та розміщують кошти на депозитах (частка в активах 43%).

Проте, на ринку є і фонді які більш активно використовують наявні можливості, та інвестують не лише в “традиційні” банківські депозити та ОВДП, а й в такі інструменти як валюта (долари, євро, польські злоті), нерухомість, банківські метали, цінні папери іноземних емітентів.

Повну версію матеріалу Delo.ua  можна прочитати за посиланням:

https://delo.ua/economy/nederzavni-pensiini-fondi-yak-voni-pracyuyut-v-ukrayini-ta-ci-vigidno-nimi-koristuvatisya-429798/#7pJI3EVXV4

Отримати Консультацію
Тема звернення
Тема звернення
Недержавне пенсійне забезпечення
Інвестиційні фонди
Інші питання